Ekorolnictwo

W rolnictwie ekologicznym stosuje się metody uprawy, których celem jest produkcja żywności przy zastosowaniu naturalnych substancji i procesów. Oznacza to, że rolnictwo ekologiczne ma mniejszy wpływ na środowisko, ponieważ sprzyja:

  • odpowiedzialnemu wykorzystaniu energii i zasobów naturalnych,
  • utrzymaniu różnorodności biologicznej,
  • zachowaniu regionalnej równowagi ekologicznej,
  • poprawie żyzności gleby,
  • utrzymaniu jakości wody.

Ponadto przepisy dotyczące rolnictwa ekologicznego zachęcają do przestrzegania wysokich standardów dobrostanu zwierząt i wymagają od rolników zaspokojenia konkretnych potrzeb behawioralnych zwierząt.

Przepisy Unii Europejskiej dotyczące rolnictwa ekologicznego mają na celu zapewnienie jasnej struktury produkcji towarów ekologicznych w całej UE. Ma to na celu zaspokojenie popytu na wiarygodne produkty ekologiczne, przy jednoczesnym zapewnieniu uczciwego rynku producentom, dystrybutorom i sprzedawcom.

Metody uprawy roślin wykorzystujące tajniki elektrokultury idealnie wpisują się nie tylko w wymagania Unii Europejskiej, ale również rzeczywiście sprzyjają produkcji zdrowej żywności, bez użycia chemii i pestycydów. Mało tego, stosowanie elektrokultury przez kilka lat powoduje regenerację gleby.